Ev Düzeni & Dekorasyon

10 Adımda Kız Çocukları İçin Oda Dekorasyonu

Kız çocukları için oda dekorasyonu yaparken, pek çok noktaya dikkat edilmesi gerekir. Çünkü kız çocukları eğlenceli ve renkli çocuk odaları görmekten büyük bir keyif duyarlar. Ayrıca oda dekorasyonu yaparken trend olan dekorasyonlara dikkat emelisiniz.

Kız Çocukları İçin Oda Dekorasyonu Yapılırken Neye Dikkat Edilmelidir?

Kız Çocukları İçin Oda Dekorasyonu

Kız çocukları yaradılışları itibari ile renkli ve eğlenceli olan her şeyi severler. Onun için kız çocuğunuz için oda dekor ederken mutlaka pembe ve tonlarında bir seçim yapılmalıdır. Tabi oda dekor ederken ayrıca çocukların vakitlerini bu odada geçirmelerini sağlayacak, eğlenceli oyun odaklı dekorasyonlara yer vermelisiniz. Özellikle evcilik oynayabilecekleri alanlar oluşturmak onları çok daha mutlu edecektir. Şimdi hep beraber çocuk odası dekor edilirken neye dikkat edilmelidir bunlara göz atalım. Hazırsanız başlayalım…

1) Ev İnşa Edin

Kız çocukları evcilik oyunu oynamaktan büyük bir keyif duyarlar. Evcilik sırasında hep hayali karakterler ve hayali olaylar zincirinde oynayıp durular. Bu oyunu keyifli ve daha eğlenceli bir hale getirmek için bir ev inşa etmelisiniz. Kendisine ait bir evin olması çocukları çok mutlu eder, bu da keyifli ve kaliteli bir zaman geçirmesine katkıda bulunur.

2) Yatağı Tül Ve Işıklar İle Süsleyin

Kız çocukların duygu dünyası erkek çocuklara göre daha ışıltılı ve renklidir. Kız çocukların kendine ait odasında küçük dokunuşlar yaparak, onları mutlu edebilirsiniz. Yataklarında tavadan asılı tüller ile etrafını kaplamak onları çok mutlu edecektir. Peri led ışığı ile yatağın tüllerini ya da yatağın baş kısmını ışıklandırarak süsleyebilirsiniz. Peri masalını andıran bir yatak tüm kız çocuklarını mutlu etmeye yeter.

3) Yüksek Yatak

Kız çocuğunuz için oda oluştururken, ayrıca evcilik oynayabileceği bir alan oluşturmak isterseniz, yüksek ayaklı yatak seçimi yapmalısınız. Yüksek yatağın alt kısmını oyun alanını çevirmek harika bir olacaktır. Oyun alanının küçük bir halı serin ve çocuğunuzun oynayabileceği birkaç mutfak eşyasını da bu alana koyun.

Küçük minderler ve küçük yastıklarla odayı serin. Giriş kısmını da perdeler ile kapatın. Ve içeriye led ışık taktırırsanız mis gibi bir oyun alanı elde etmiş olursunuz. Üst katta kızınızın uyuyacağı yatak, alt kısmında da oyun oynayacağı alan, her çocuğun sahip olmak isteyeceği bir ortam. Böylece küçük prenses kendisine ait olan bu yerden büyük bir keyif duyarak oyun oynayacaklardır.

4) Duvar Rafları

Kız çocuklarının yatak odaları her zaman için eğlenceli ve renkli olmaktadır. Bu da kız çocuğunun fıtratında olan bir şey. Kız çocuğunuz için oda düzenlemesini yaparken, mutlaka yapmanız gereken dekorasyonlardan bir tanesi de raflar olmalıdır.

Raflar odanın şık ve düzenli görünmesine büyük bir katkı da bulunur. Rafları farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Bu alana kitap ve şirin objeler koyabileceğiniz gibi çocuğunuzun en sevdiği oyuncakları da koyabilirsiniz. Ayrıca onun bebekken çekildiği fotoğraflarda bu alana güzel bir renk katacaktır.

5) Oturma Alanı

Oturma alanları da küçük prenseslerin keyif duyacağı bir ortamdır. Yatağın dışında vakit geçirilebilecek bu alan, odanın havasını da oldukça sıcak ve renkli kılacaktır. Kızınızın odası ne kadar küçük olsa bile bu alanı oluşturmaya engel olmayacaktır. Yatağın hemen altı kısmında yapabileceğiz oturma alanı ranzaya benzer şekilde dizayn edilir. Birkaç yatık ile süsleyebileceğiniz oturma alanında sizde ara sıra burada oturup kızınızla güzel vakit geçirebilirsiniz

6) Oyun Masası

Her odada mutlaka olması gereken eşyalardan biri de oyun masasıdır. Oyun masası aktivitelerin yapılabileceği ayrıca atıştırmalıklarını yiyebileceği bir alan olacaktır. Evcilik sırsında yemek yeme eşyalarını da oyun masasında kullanarak, hayal dünyasını daha da renklendirecektir.

7) Duvara Şekiller Çizin

Kız çocuklarının odalarına renkli ve eğlenceli bir hava katmak isterseniz, mutlaka boş kalan duvarlara eğlenceli şekiller çizmelisiniz. Bu iş için işin ustaları ile hareket edebileceğiniz gibi kendinizde bunu yapabilirsiniz. Çiçek, böcek, ağaç, kelebek, prenses temaları seçebileceğiniz gibi geometrik desenlerde çizebilirsiniz.

8) Dekoratif Süs

Kız çocukları süs eşyalarını çok severler. Bunun için odaya yapabileceğiniz birkaç dekoratif süs ile onları mutlu edebilirsiniz. Duvara birkaç kuş evi monte edin. Kuş evlerinin renkli olmasına ayrıca dikkat edin. Prensesler renkli ve simli objeleri çok sever. Uygun büyüklükte kuş evleri ise bunları içine küçük süs objelerinden koyarak, ortamı renkli gösterebilirsiniz.

9) Puf

Kız çocuklarının odalarını dekore ederken mutlaka sevimli ve tüylü bir puf alın. Odanın havasına renk veren bu tüyler ayrıca oldukça kullanışlıdır.

10) Işıklandırma

Söz konusu bir kız çocuğunun odasını dekor etmekse, mutlaka her ayrıntıya dikkat etmek gerekecektir. Odanın ışıklandırmasını yaparken avizenin yanı sıra yatağın hemen duvar kısmına yapacağınız bir aydınlatma odaya oldukça şık bir görüntü verecektir. Uyuma esansında açık tutulacak bu aydınlatma odaya loş bir ışık verecektir. Işıklandırma yaparken, yıldız, kalp, bulut ve benzeri temalar seçmek kız çocuk odası temasına uygun olmalıdır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Evde Toz Alma İşlemi Nasıl Yapılır? 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu